11 stycznia 2022 miała miejsce

KONFERENCJA Z UDZIAŁEM ZAGRANICZNYCH PRELEGENTÓW

Czy Twoje dzieci będą zmieniały świat? Tak!

Na świecie działa ponad 500 placówek opartych o model Sternika. W Polsce jest nas już ponad 40. Sukces życiowy i szczęście osobiste absolwentów naszych szkół pozwalają nam z nadzieją patrzeć w przyszłość. To oni będą czynić świat lepszym. Zapraszamy na konferencję prezentującą unikalne metody i doświadczenia naszych przyjaciół z Waszyngtonu, Bostonu i Mediolanu.

Mówiliśmy m.in. o jakości edukacji, który jest efektem synergii rodziny i szkoły.

Tematem był również system mentoringu i tutoringu rodzinnego oraz jego etapowanie w zależności od wieku dzieci. Rozmawialiśmy o wychowaniu do wolności oraz harmonijnym rozwoju całej osoby poprzez podejmowanie swobodnych wyborów życiowych.

Edukacja, którą proponujemy, ma na celu rozwój młodych mężczyzn i kobiet, którzy są przygotowani i zainspirowani do zmieniania świata. Są świadomi wyzwań, nie boją się i widzą piękno w świecie.

WYKŁADOWCY:

Kierownik projektu Practical Wisdom w Abigail Adams Institute, wykładowca w Center for Character & Social Responsibility na Boston University, założycielka i emerytowana dyrektorka LifeCompassInstitute for Character & Leadership. Doświadczony pedagog i dyrektor szkoły, autorka kilku książek o stosowanej etyce cnót i mocy literatury w kształceniu.

DR. KAREN E. BOHLIN

Dyrektor szkoły The Heights w Potomac w stanie Maryland. Doktor prawa Georgetown University School of Law. Członek Rad Nadzorczych: Youth Leadership Foundation i Texas Education Works. Uczy katolickiej apologetyki, oraz codzienne prowadzi mentoring z uczniami.

Dr. Alvaro de Vicente

Dyrektor Master Program in International Screenwriting and Production, Università Cattolica del Sacro Cuore w Mediolanie. Wykładowca kursu „pisanie i produkcja filmowa”. Konsultant scenariuszy międzynarodowych projektów Lux vide, m.in.: „Medyceuszy. Mistrzowie Florencji” „Leonardo” (2021 Rai-Sony Pictures Television).

Prof. Armando Fumagalli

RELACJE:

RELACJE JUŻ WKRÓTCE